ukenfrdeitru

98 - й щорічний конгрес асоціації судових медиків Федеративної Республіки Німеччина

    Упродовж 16-22 вересня 2019 р делегація науковців ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» у складі професора кафедри судової медицини та медичного правознавства, д.мед.н. Ванчуляка Олега Ярославовича, доцента кафедри судової медицини та медичного правознавства, к.мед.н. Павлюковича Олександра Васильовича та доцента кафедри судової медицини та медичного правознавства, к.мед.н. Гараздюк Марти Славівни відвідали м. Гамбург, Федеративна Республіка Німеччина, з метою участі в 98-му щорічному конгресі Німецького товариства судових медиків.

   Делегатами було презентовано результати використання лазерних спектрофотополяриметричних методів у судово-медичній практиці та науці з обґрунтуванням їх застосування, на прикладі робіт проф. Ванчуляка О.Я. «Differential Muller-matrix microscopy of the polycrystalline component of smears of the vitreous body to estimate the time since death», доц. Гараздюк М.С. «Post-mortem interval estimation by the method of azimuthal - Invariant polarising microscopy of human eye vitreous body», та доц. Павлюковича О.В. «Spectral change oh the degree of depolarization of laser radiation scattered by the lung tissue to diagnose the prescription of death coming». Матеріали доповідей були надруковані в журналі «Судова медицина», випуск якого було приурочено до цього заходу.

   Традиційно, паралельно у Гамбурзі відбулася нарада Східно-європейської Асоціації судових медиків, на якій було обрано нових очільників підрозділів.

   В цілому на Конгресі взяли участь понад 300 науковців із Німеччини, Швейцарії, Австрії, Бельгії, Нідерландів, Японії, Великобританії, Португалії, Польщі, Росії, Білорусі, Вірменії та України. Значна частина доповідей була присвячена шляхам подолання та попередження насилля в сім’ї (зокрема, жорсткого поводження з дітьми, також насилля проти жінок).

    У вільний від засідань час учасники Конгресу мали змогу відвідати історичний центр Гамбурга та насолодитися культурно-архітектурною спадщиною міста.