З нагоди глобального тижня безпеки дорожнього руху 23-29квітня.

24.04.2016 року на базі кафедри судової медицини та медичного правознавства завідувач кафедри, професор Бачинський Віктор Теодосович та асистент кафедри к.м.н., Павлюкович Олександр Васильович провели круглий стіл за участі студентів 12 групи медичного факультету №1 з висвітленням нагальних проблем дорожнього травматизму, а студентка Кисиличак Юлія Андріївна презентувала доповідь на відповідну тему та поінформувала присутніх, що дорожньо-транспортний травматизм є складною медико-

проблемою, наслідками якої часто є втрата працездатності і перехід на інвалідність населення працездатного віку, що крім медичних аспектів негативно впливає на соціально-економічний стан держави чи регіону завдаючи суттєвих економічних збитків. Вивченням цієї проблеми займаються фахівці різних галузей науки: медики, економісти, географи, фахівці з транспорту, працівники автомобільної інспекції тощо.

Як і будь-яке суспільне явище, дорожній травматизм має хорологічні особливості, які вивчають суспільні географи та фахівці з медичної географії. У всьому світі в дорожньо-транспортних пригодах (ДТП) щорічно гине понад 1,2 млн. осіб і ще 20-50 млн. отримують травми (Global…, 2009). Майже половина (46%) випадків смерті у результаті ДТП у світі припадає на пішоходів і велосипедистів чи мотоциклістів, яких називають «найбільш уразливими учасниками дорожнього руху» (Global…, 2009).