на методичній нараді каф.

«__» ____________ 2017 р.

ІЗ МЕДИЧНОГО ПРАВОЗНАВСТВА на VIІІсеместр 2016/2017 н.р.

ДЛЯ СТУДЕНТІВ 3 КУРСУ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «СТОМАТОЛОГІЯ»

Трива

лість (год)

Загальна характеристика джерел права та законодавство України, яке регулює охорону здоров´я. Основні правові терміни та поняття: джерела права, правові норми, правові відносини, правопорушення. Предмет і метод медичного права. Медичне право, як наука і навчальна дисципліна.Джерела медичного права. Обєкт і субєкти медичного права.

17.02.17

ас. О.В. Павлюкович

Міжнародно-правові стандарти у сфері охорони здоров'я. Історія становлення юридичної регламентації медичної діяльності в Україні. Конституційне регулювання права людини на охорону здоров'я в Україні. Загальна характеристика законодавства у сфері охорони здоров'я. Кодифікація законодавства про охорону здоров'я. Управління у сфері охорони здоров’я. Державний контроль і нагляд у сфері охорони здоров’я.

03.03.17

ас. О.В. Павлюкович

Медична допомога за законодавством України. Поняття медичної допомоги та її види за законодавством України. Медична допомога і медична послуга: співвідношення понять. Поняття гарантованого мінімуму медико-санітарної допомоги та його обсяг.

Поняття поліпшеного сервісного обслуговування. Державні нормативи забезпечення населення медичною допомогою. Платні та безоплатні медичні послуги.

17.03.17

ас. О.В. Павлюкович

Правовий статус субєктів медичних правовідносин. Права людини у сфері охорони здоровя. Поняття пацієнта та його правовий статус. Права пацієнтів та обов’язки пацієнтів. Інформована згода на медичне втручання. Лікарська таємниця. Медичні працівники, як  суб’єкти правовідносин охорони здоровя, їх права та обов’язки. Захист прав суб’єктів медичних правовідносин.

31.03.17

ас. О.В. Павлюкович

Правопорушення  в охороні здоровя та юридична відповідальність. Загальні питання юридичної відповідальності медичних працівників. Цивільно-правова відповідальність лікувально-профілактичних закладів. Адміністративна і дисциплінарна відповідальність медичних працівників.  Кримінальна відповідальність медичних працівників за вчення професійних та посадових злочинів.Юридична відповідальність медичних працівників за правопорушення, які виникають при наданні медичної  (стоматологічної) допомоги.

14.04.17