Перелік практичних вмінь та навичок з судової медицини та медичного законодавства

Кожен лікар, незалежно від його спеціальності повинен володіти необхідними практичними навичками для виконання функцій лікаря-експерта в судово-слідчих діях:

1. Володіти методикою судово-медичного дослідження трупів дорослих, новонароджених та дітей раннього віку:

-        уміти оцінити ранні та пізні трупні зміни для встановлення давності настання смерті;

-        вивчити порядок опису зовнішніх, внутрішніх змін та  ушкоджень;

-        провести пробу на повітряну емболію (проба Сунцова), пневмоторакс;

-        засвоїти основні види анатомічних розрізів для розтину порожнин тіла;

-        вивчити основні прийоми розтину внутрішніх органів, порожнин тіла;

-        навчитися описувати патологічні зміни  внутрішніх органів, порожнин тіла, кісток скелета.

1. Знати правила вилучення, упаковування та направлення матеріалів на додаткові дослідження:: судово-гістологічне, судово-токсикологічне, судово-імунологічне, медико-криміналістичне, судово-цитологічне, бактеріологічне, вірусологічне, біологічне та ін.

3. Виконувати заходи  по попередженню розповсюдження інфекцій при дослідженні трупів, осіб померлих від гострозаразних захворювань.

1. Вміти сформулювати судово-медичний діагноз.
  2. Вміти оформити лікарське свідоцтво  про смерть згідно «Міжнародної статистичної класифікації хвороб МКХ-10».
  3. Знати методи та методики огляду трупа на місці події або на місці його виявлення.
  4. Володіти прийомами і способами виявлення та упаковування речових доказів біологічного походження.
  5. Оволодіти методиками освідчення живих осіб при:

-        визначенні ступеня тяжкості тілесних ушкоджень;

-        спірних статевих станах;

-        статевих злочинах;

-        алкогольному і наркотичному сп’яніннях.

1. Знати вимоги, що пред’являються до медичних документів (амбулаторна карта, карта стаціонарного хворого) та вміти їх аналізувати.

10. Вміти оформити судово-медичні документи на експертизу та дослідження трупа, експертизу та освідчення живої особи.

11.Знати зміст нормативно-правових актів, що стосуються медичної діяльності та діють у сфері охорони здоров'я громадян і демонструвати вміння проводити їх аналіз.

12.Знати основні законодавчі акти, які регулюють медичну практику.